Vyhledat
  • muchovr

12 MAGICKÝCH NOCÍ

Aktualizace: 24. pro 2019

VÁNOČNÍ RITUÁL

25. 12. - 5.1.

_______________


Magické noci slouží k tomu, abychom si upevnili vztahy s našimi drahými zesnulými a svatým nebem.


Po 12 magických nocích budeš pracovat v myšlenkách a představách na své budoucnosti a zároveň se chvilkami vrátíš i zpět do minulosti. Je důležité jednotlivé dny opravdu naplno prožít. Nebrat to na lehkou váhu. Zažiješ pokoru vůči životu, toho, kdo a co tě obklopuje. A to se počítá!


Slovník:

Rituál = meditace/modlitba (čas meditace je individuální, může trvat pár sekund nebo pár minut)

Svaté nebe = bůh, andělě, archandělé, panna marie… cokoliv, čemu člověk věří

Oferta = dar

1 rituální den = 1 měsíc v roce (každý den pro nás může být správa na daný měsíc v příštím roce)

12 rituálních dnů = 12 měsíců


Co potřebujeme:

- 1x svíčka s vůní jalovce, borovice nebo mix jalovec + borovice (nebudeme tak striktní a záleží, jakou svíčku máme zrovna po ruce; iděální je ovšem vůně z přírody)

- Vonné tyčinky

- Svíčka do každého okna - nejlépe na baterku, neboť svíčky by měly svítit po celých 12 magických dnů - přes den můžeme vypnout

- 12 čajových svíček

- Kalíšek mincí

- Nakreslený nebo vytisknutý pentagram


Důležité:

Po 12 magických nocí myslíme pouze pozitivně. Připravujeme se myšlenkami na nový rok. Myslíme na věci, které si přejeme a taky na věci, které v novém roce už prožít nechceme.

Myslíme s láskou v srdci a děkujeme Svátemu nebi za starý rok, za dobré i zlé.

V případě, když dáváme oferu, je nutné ji druhý den odnést do přírody (mísu s ovocem necháváme po celý čas magických nocích).1. RITUÁL - 25. 12. - LEDEN


Začíná půlnocí a končí půlnocí.

Před dveřmi máme nachystanou mísu s ovocem, ořechy a co nám přijde vhodné věnovat přírodě. Než začneme, zapálíme vonnou tyčinku. Vonná tyčinka se pálí v místě, kde provádíme rituál (motlibu, meditaci). Jednu tyčinku zapálíme v domě, druhou venku. Poté připravíme sklenici mléka s medem a přidáme sušenky pro matičku Zemi a poděkujeme za všechny dary, které nám dává. Takto připravenou ofertu odneseme ven přede dveře k misce ovoce.


Poté si pro nás najdeme vhodný čas a zapálíme jalovcovou (či jinou) svíčku. Myslíme na zesnulé, aby našli pokoj na duši a své světlo na cestě k bohu. Tuto svíčku poté odneseme také k ofertě u dveří a necháme vyhořet.2. RITUÁL - 26. 12. - ÚNOR


Zapálíme vonné tyčinky. Jednu ven, a druhou tam, kde budeme provádět rituál. Zapálíme svíčku a věnujeme krátkou meditaci/modlitbu zesnulým a požádáme je o pomoc a podporu pro uskutečnění našich přání v novém roce. Svíčku necháme vyhořet.

Mléko s medem a piškoty z prvního rituálu odneseme do přírody. Mísu s ovocem necháváme po celý čas magických nocích.3. RITUÁL - 27. 12. - BŘEZEN


Najdeme si vhodný nikým nerušený čas. Zapálíme 2 vonné tyčinky na dobrou enrgii. Jednu ven, jednu domů. Zapálíme si taky čajovou a věnujeme myšlenky na nový rok - po čem toužíme, co si přejeme (zdraví, vztahy, práce atp.) a co nechceme.(chudobu, nemoce, hádky atp).

Svíčku necháme vyhovořet.4. RITUÁL - 28. 12. - DUBEN


Najdeme si nikým nerušený čas, abychom se mohli plně soustředit myslí i srdcem na náš rituál. Zapalíme 2 vonné tyčinky. Jednu domů - kde provádíme rituál. Jednu ven.

Zapálíme si svíčku a meditujeme v myšlenkách o situacích, které už nechceme prožívat. O situacích, které už nechceme, aby se v našem životě opakovaly v novém roce.

Z celého srdce popřejeme všem lidem na Zemi hodně štěstí, zdraví, lásky a klid.

Poděkujeme také spirituálnímu světu za jeho pomoc a podporu v každodenním životě.

Svíčku necháme vyhořet.


Poté připravíme pečivo a ovoce do misky, které odneseme pod strom nebo necháme u dvěří s miskou, ve které je oferta z prvního dne.

Zapálíme svíčku, a popřejeme všem ještě nenarozeným dětem šťastný příchod na tento svět.5. RITUÁL - 29. 12. - KVĚTEN


Najdeme si nikým nerušený čas a zapálíme vonné tyčinky doma i venku.

Zapálíme si svíčku a začneme meditovat - naše myšlenky se vybírají k našemu .

- Ženská část - Intuice; Laskovost; Ohleduplnost; Starostlivost; Hojnost

- Mužská část - Síla; Logika; racionalita; analýza

Pokud máme partnery, naše myšlenky se ubírají také k nim.


Meditací si uvědomujeme, která stránka, které vlastnosti v nás převažují a snažíme se dorovnat vlastnostem, které nám chybí.

Uzavíráme takzvaný mystický sňatek sami v sobě s ženskou a mužskou energií. Přejeme si stabilitu, bezpečí, podporu v nás samotných. Poděkujeme svatému nebi za podporu. Děkujeme srdcem, tak jak to momentálně prožíváme.

Necháme dohořet svíčku.6 RITUÁL - 30. 12. - ČERVEN


Najdeme si nikým nerušený čas a zapálíme vonné tyčinky domů i ven.

Zapálíme si svíčku a začneme meditovat.


V našich myšlenkách necháme odejít starý rok. Rozloučíme se se situacema, které nám nebyly příjemné - doma, v práci, s přáteli i v každodenním životě. Odpustíme všen, kdo nám nějakým způsobem ublížili.

Představujeme si, jak kouř z vonné tyčinky nese všechno zlé daleko pryč a oheň ze svíčky, jak pálí všechno zlé, co jsme ve starém roce prožili.

Odpusť taky sám sobě za nevhodné chování a vše, co jsi nepříjemné druhým udělal. Modli se pro nový rok ať se špatného už nic neopakuje a popros ještě jednou za odpuštění a poděkuj z celého srdce za dobré i to špatné. Amen.7. RITUÁL - 31. 12. - ČERVENEC


Najdeme si nikým nerušený čas a zapálíme vonnou tyčinku, s kterou projdeme celý dům, místnost po místnosti.


Vždy otevřeme okno a každou místnost, každý roh v místnosti vykouříme vonnou tyčinkou s těmito myšlenkami:

- ať veškerá negativní energie odejde pryč s kouřem vonné tyčinky otevřeným oknem

- přejeme si, ať domů vejde láska a boží požehnání

- necháme volně běžet myšlenky.


Připravíme ofertu - ovoce, pečivo, víno, a také pár peněz pro lepší časy.

Poté zapálíme svíčku a poděkujeme svatému nebi za přízeň a poděkujeme zesnulým taky za jejich podporu.

Připravíme si pentagram, který položíme před podložku přede dveře jako ochranu před vším zlým.

___________________________________________________________


(Můžeme a nemusíme: než přijde nový rok, napíšeme si s rodinou a přáteli na papír, co si přejeme v novém roce - 1.ledna papíry spálíme - popel necháme odnést vodou nebo ho necháme rozfoukat, záleží na možnostech)

Pokud například máme andělské nebo jiné karty, každý přítomný si vytáhne jednu kartu, která nám nese zprávu na nový rok.

Poděkujeme bohům Wotan nebo Odinovi.8. RITUÁL - 1. 1. - SRPEN


Prvního ledna ráno, když se vzbudíme, zapíšeme si hned, co se nám zdálo (nejlépe, když si připravíme papír a tužku večer). Říká se, že to, co se nám zdá na Nový rok, jsou zprávy na celý nový rok. Pokud si nepamatujeme sen, nevadí - čeká nás rok plný překvapení.


Zapálíme svíčku a poděkujeme za starý rok (dobré i zlé). Zároveň si přejeme pro nás i ostatní v novém roce jen to nejlepší.

Svíčku necháme vyhořet.9. RITUÁL - 2. 1. - ZÁŘÍ


Najdeme si vhodný čas a zapálíme vonné tyčinky doma i venku.

Dnešní meditace (modlitba) je věnována vílám, skřítkům, trolům a všem, co žijou v přírodě. Poděkujeme jim, jak se pěkně o přírodu starají a děkujeme za trpělivost, s kterou s námi lidmi mají.

Nachystáme ofertu - pečivo, různé semínka (krmivo pro ptáčky), sklenici vína, jablíčka a vše vyneseme ven jako poděkování -> rozhodit do přírody.

Výsledek této meditace bude, že naše zahrada bude požehnána a květiny v domě budou krásnější.


10. RITUÁL - 3. 1. - ŘÍJEN


Dnes po tekoucí studenou vodou umyjeme bílý krystal. Poté si ho vložíme do dlaní a popřejeme matičce Zemi jen to nejlepší. Také si přejeme, ať jsou lidé vůči naší zemi ohleduplnění a láskyplní.

Krystal zakopeme na zahradě nebo v přírodě. Na místě zapálíme vonnou tyčinku.

Láskyplnou energii, kterou jsi vnesl/a do krystalu napomůže uzdravení matičce Zemi, neboť krystaly jsou pro ní jako vitamíny pro kontrolu vnitřních energií.11. RITUÁL - 4. 1. - LISTOPAD


Najdeme si vhodný čas a zapálíme vonnou tyčinku doma i venku. Zapíláme si svíčku na místě nikým nerušeným a začneme meditovat tak, jak to cítíme duší i srdcem.


Téma meditace:

- Ptáme se - Kdo jsem já? Moje tělo? Moje myšlenky? Můj rozum? Co je mé vědomí? Proč jsem tady? Jaký je můj úkol? Co ovlivňuje moje srdce? Co mě dělá šťastnou nebo také nešťastnou?

Nejenom v meditaci, ale i po zbytek volného času naše myšlenky se ubírají otazkama: Kdo jsem? Vrátíme se k našemu dětství; jaký život žijeme teď; jak stárneme; přijde den, kdy odejdeme z tohoto světa.

Tak jako příroda usíná a znovu se rodí. Život je jeden velký projekt, nikdy se nezastaví - přichází a odchází.

Požehnej všemu a všem.12. RITUÁL - 5. 1. - PROSINEC


Najdeme si vhodný nikým nerušený čas. Zapálíme vonné tyčinky venku i doma. Nachystáme si pár mincí a také mléko a s medem do misky a dáme ke dveřím.


Poté zapalíme svíčku ke dveřím a promluvíme k Bohu: BOŽE POŽEHNEJ NAŠEMU DOMU. <3

Nad dveře křídou napíšeme: 20* K+M+B *20

2020 = požehnání na rok 2020

3 Králové = Kašpar, Melichar, Baltasar

3 králové nám žehnají, ať nic zlého v novém roce nevstoupí do našeho domu.


Poté znovu poděkujeme z celého srdce Svatému nebi za požehnání našemu domu.

Dnešní noci naše sny mají význam zpráv na nový rok, proto si nachystáme papír a tužku k posteli, aby jsme si mohli vše zapsat a nic nezapomenout.UVĚDOMĚNÍ / ROZLOUČENÍ se starým rokem - 6. LEDNA


Dnešním dnem půlnocí - z pátého na šestého - se uzavřelo 12 magických nocích. Starý rok je pryč a my jsme připravení na nový. Vše zlé je pryč, klid přichází. Nový rok může začít.


Zapálíme svíčku a uzavřeme rituál myšlenkou na to, že:

- Upevnili jsme vztahy s našimi drahými zesnulými a Svatým nebem

Po 12 magických nocích si pracoval/a na své skvělé budoucnosti. Poděkujeme všem těm, kdo nás provázel po cellou dobu:

- svatému nebi

- zesnulým

- vílám, skřítkům, bytostem přírody

- bohyni WOTAN, nebo Odinovi

- naší matiččce zemi


Děkuju . Děkuji. Děkuji.


PS: Hodně štěstí v nobém roce a teď se můžeme těšit na nové magické noci.


84 zobrazení0 komentář

© Renáta Muchová všechna práva vyhrazena. 

Vytvořeno v elizatelier Praha, 2019.

  • email
  • instagram